pondělí 20. května 2024

Chemici vyhráli po nájezdech

Litvínov vstoupil do čtvrtfinálového duelu vítězně. V Brně vyhrál po samostatných nájezdech.

Chemici se radují z výhry

• Chemici se radují z výhry

První třetina čtvrtfinálového zápasu Komety s Litvínovem přinesla jeden gól. Na začátku hry byli aktivnější hosté, ale domácí pomalu hru vyrovnali. Skóre otevřel v 11. minutě Radim Šalda, který využil Hlavovi přihrávky a z hranice pravého kruhu překonal brankáře Furcha.

Ve druhé třetině si hráči nevytvořili velké šance a třetina nebyla pro diváky příliš atraktivní. Třetina skončila stejným výsledkem jako první.

Třetí dějství bylo poklidné až do 47. minuty, kdy domácí Ščotka atakoval Guta. Havelka šel svého spoluhráče pomstít a vznikla šarvátka. Ščotka s Havelkou dostali trest pět minut plus do konce utkání. Domácím se podařilo vyrovnat 68 vteřin před závěrečnou sirénou. Kometa zkusila hru bez brankáře s šesti hráči v poli a risk se jí vyplatil. Na 1:1 vyrovnal Lukáš Cingel a zápas šel do prodloužení. Ve dvacetiminutovém prodloužení branka nepadla a zápas dospěl až k divácky oblíbeným samostatným nájezdům. Vítězný nájezd proměnil v deváté sérii litvínovský Ondřej Kaše. Chemici urvali první bod a vedou sérii.

„Velmi vyrovnané utkání, koncentrované z obou stran. Na obou stranách padly velmi smolné góly, v prodloužení pak samostatný nájezd dva na jednoho a tyčka. Nejspíš by se neměly zápasy play off rozhodovat v samostatných nájezdech, nicméně štěstí se přiklonilo na naši stranu,“ sdělil trenér Litvínova Karel Mlejnek na klubovém webu.

HC KOMETA BRNO – HC VERVA LITVÍNOV 1:2 po samostatných nájezdech (0:1, 0:0, 1:0–0:0)

Branky a nahrávky: 59. Cingel (Zbořil) – 11. Šalda (Hlava, O. Kaše), rozhodující nájezd O. Kaše

Zdroj: hcverva.cz