pondělí 20. května 2024

Nečasova Carolina je blízko vyřazení, Chytil je zpátky ve hře

Carolina prohrála s New York Rangers třetí zápas a je blízko vyřazení z play off. Filip Chytil se vrátil po půl roce na led.

Filip Chytil se vrátil na led

• Filip Chytil se vrátil na led

Carolina Hurricanes s českým útočníkem Martinem Nečasem prohrála i třetí duel série s New York Rangers. Carolina vedla po jedenácti minutách 1:0. Ve 29. minutě vyrovnal v oslabení z protiútoku Chris Kreider a na začátku třetí třetiny dostal Rangers do vedení Alexis Lafrenière. Carolina dokázala necelé dvě minuty před závěrečnou sirénou při hře bez brankáře vyrovnat a zápas šel do prodloužení. V tom byli šťastnější hráči Rangers a vybojovali si mečbol.

Filip Chytil se vrátil po půl roce na led. Český útočník utrpěl na začátku listopadu otřes mozku a od té doby se neobjevil v dresu New York Rangers. Do sestavy se vrátil až nyní, ve třetím zápase čtvrtfinále play off proti Carolině. Čtyřiadvacetiletý forvard strávil na ledě přes dvanáct minut a jednou vystřelil slibně na bránu. Chytil přiznal, že není ve stejné kondici jako před zraněním.

„Není to sice ten Filip, který je vždy a pořád připravený, který hrál naposledy, ale i tak jsem konečně zpátky a vím, že můžu týmu pomoct. Pro každého spoluhráče bych se rozkrájel,“ řekl Chytil po utkání.

CAROLINA HURRICANES – NEW YORK RANGERS 2:3 po prodloužení (1:0, 0:1, 1:1–0:1)

STAV SÉRIE: 0:3

Zdroj: nhl.com