Souboj tří marných pokračuje. O sestupujícím rozhodne až poslední kolo

Budějovice ztratily dvoubrankový náskok, Karviná vyhořela v Pardubicích, Zlín doma nestačil na Bohemians

profimedia-0874515203

Souboj Zlína a Mladou Boleslaví.

• Souboj Zlína a Mladou Boleslaví.

Pardubice rázně odmítly byť jen teoretickou možnost, že by ještě spadly na barážovou příčku. V souboji s Karvinou jasně dominovaly a po demolici soupeře 4:0 jsou definitivně zachráněny. Celek ze Slezska naopak nevyužil šanci uniknout hrozbě přímého sestupu.

Další z ohrožených týmů České Budějovice získaly v duelu s Jabloncem během tří minut dvoubrankový náskok, který během pěti minut dokázaly zase ztratit a tak zápas dospěl k remíze.

Pražští Bohemians po ostudném druhém poločase s Karvinou podali ve Zlíně lepší výkon. Poslední mužstvo tabulky přikoval na dno dvěma zásahy útočník Prekop.

Všem třem týmům z podpalubí – Karviné (29 bodů), Českým Budějovicím (29) i Zlínu 27) – tak před posledním kolem nadstavby stále hrozí přímý sestup. Černého Petra obdrží poslední v tabulce, mužstva na 14. a 15. místě budou hrát baráž s týmy na 2. a 3. místě Národní ligy. V případě bodové shody je prvním kritériem pořadí po 30. kole.

V úvodním finále skupiny o Evropu Teplice nevyužily výhodu domácího prostředí, na Stínadlech podlehly Hradci Králové 0:1. Hosté přitom hráli od 74. minuty bez vyloučeného Harazima. Teplice inkasovaly rozdílovou branku v samém závěru, v 87. minutě se trefil Koubek.

Zápasy závěrečného (pátého) kola nadstavby o záchranu i odveta finálového dvojboje ve skupině o Evropu mají shodně start v sobotu 25. května od 18 hodin.