Tomáš Satoranský (uprostřed) a Jan Veselý (vpravo) neuspěli..
Zdroj: Profimedia/irozhlas.cz

• Tomáš Satoranský (uprostřed) a Jan Veselý (vpravo) neuspěli..
  • Zdroj: Profimedia/irozhlas.cz

Dlouho to vypadalo, že čeští basketbalisté Satoranský s Veselým v dresech katalánského klubu oslaví na domácí palubovce postup do Final Four Euroligy. V rozhodujícím pátém duelu většinou těsně vedli, ještě v polovině poslední čtvrtiny byl stav srovnaný na 49:49. V posledních pěti minutách však přetáhli skóre na svoji stranu střelci z Pirea. Utekli rychle na rozdíl osmi bodů a domácí jen korigovali na konečných 59:63. Veselý se Satoranským se výrazně střelecky neprosadili, dali šest, respektive dva body.

Olympiakos tak zvítězil v sérii 3:2 na zápasy. Mezi poslední čtyři mužstva se dostal ještě další tým z Atén - Panathinaikos, turecký Fenerbahce, španělský basketbal bude zastupovat již pouze Real Madrid, který je obhájcem prvenství.