pátek 10. května 2024

Adamczyková porazila Ledeckou

Stříbrná Eva Adamczyková.

• Stříbrná Eva Adamczyková.

Ester Ledecká zajela na lyžích svůj nejlepší výsledek sezóny. V super-G v norském Kvitfjellu skončila čtvrtá. Švýcarka Gut-Behrami byla o 29 setin vteřiny rychlejší, Rakušanka Hütter o 17 a její krajanka Puchner o 16.

Stejný čas jako česká obojživelnice měla Němka Wiedle. Šestá byla Italka Brignone, která na ně ztratila jen dvě setinky. Všechny ostatní lyžařky byly nejméně o dalších sedm desetin pomalejší, jinými slovy: za vítězkou zaostaly o vteřinu a více.

Ještě lepší výsledek než Ledecká zaznamenala Eva Adamczyková. V závodu světového poháru snowboardcrossařek, jejž hostila španělská Sierra Nevada, získala trofej pro druhou nejlepší jezdkyni.

Vyhrála Britka Bankes a třetí byla Francouzka Trespeuch, která před českou hvězdou vede průběžné pořadí světového poháru.

Kariérních maxim dosáhli Jan Kubičík a Radek Houser, již obsadili šesté a sedmé místo.

Biatlonistka Tereza Voborníková se podruhé za sebou dostala do elitní desítky. V závodu s hromadným startem v norském Oslu dojela osmá.

Autor: Jakub Holý
Zdroj: fis-ski.com