Martina Dubovská v Saalbachu.
Zdroj: ČTK / AP / Marco Trovati

• Martina Dubovská v Saalbachu.
  • Zdroj: ČTK / AP / Marco Trovati

Jako by se čeští sportovci předháněli, kdo se ve výsledkové listině dostane výše. V sobotu stálo za to sledovat světové poháry biatlonistů, lyžařů i snowboardistů.

Nejlepší umístění vybojovala snowboardcrossařka Eva Adamczyková. Ve rakouském Montafonu skončila sedmá. Vyhrála Italka Moioli, která už je teď i jistou vítězkou světového poháru 2023/24.

Biatlonistka Markéta Davidová dojela ve stíhacím závodu v kanadském Canmore osmá. Její výsledek je o to cennější, že vyrážela na trať až jako pětadvacátá. Běžecký čas měla třetí nejlepší.

Běžec na lyžích Michal Novák skončil v závodu na 10 kilometrů klasickou technikou s intervalovými starty ve švédském Falunu desátý. „Hlavně chci poděkovat servisu, protože lyže doslova letěly a myslím, že ještě teď budou rozpálené,“ zahlásil po půlhodině v cíli.

Alpská lyžařka Martina Dubovská si nejlepší výsledek v sezóně schovala na finále světového poháru v rakouském Saalbachu. Druhé kolo slalomu měla druhé nejrychlejší a celkově byla jedenáctá.

Autor: Jakub Holý