Pracovníci ukrajinského ministerstva měli nakupovat zbraně. Peníze putovaly jinam
Sto tisíc minometných granátů ukrajinská armáda nedostala, přestože je stát zaplatil. Peníze skončily na kontě zaměstnanců ministerstva obrany a zbrojařské firmy.
Sto tisíc minometných granátů ukrajinská armáda nedostala, přestože je stát zaplatil. Peníze skončily na kontě zaměstnanců ministerstva obrany a zbrojařské firmy.
Už není co darovat, tak shrnula ministryně obrany Jana Černochová pomoc Ukrajině. Česká republika bude nyní pokračovat, kromě dalšího výcviku vojáků, jen v pomoci finanční.
Poté, co Volkswagen ustoupil od svých plánů na výstavbu továrny na lithiové baterie, která měla vyrůst v Líních na Plzeňsku, bude celý objekt znovu využívat armáda, letecká záchranka a civilní letiště.
Česká vláda oznámila nákup protiletadlových střel z Izraele a další pomoc Ukrajině.
160 milionů zaplatí armáda za nové přistávací systémy na čtyřech nejdůležitějších letištích v republice. O 150miliardovém nákupu stíhaček F-35 rozhodla už minulý měsíc.
Ministerstvo financí vyčíslilo, o kolik dá jednotlivým ministerstvům na příští rok méně peněz. Nejvíce na konsolidační balíček a zvýšení výdaje na obranu doplatí odvětví průmyslu a obchodu.
Podle agentury Median větší investice do obrany schvaluje většina Čechů. Podle nich prý představují větší bezpečí státu.
„Vždy se budeme bránit jako součást Severoatlantické aliance a v NATO to bude nejvyužívanější letoun,“ hájí nákup stíhaček náčelník generálního štábu Karel Řehka. Jejich provoz se však značně prodraží.
Česká republika by měla příští rok hospodařit se schodkovým rozpočtem 252 miliard korun. Jednomyslně to schválila vláda premiéra Petra Fialy.
Britské ministerstvo obrany mohlo vyzradit tajné informace spojencům Ruska. Překlep byl ale nakonec odhalen.