Přes 187 tisíc dětí v Gaze bylo naočkováno proti obrně
Vzácné příměří mezi Izraelem a Hamasem umožnilo očkování dětí v Gaze proti dětské obrně. Organizace WHO již naočkovala 187 tisíc dětí, a cílem je dosáhnout 640 tisíc očkovaných.
Vzácné příměří mezi Izraelem a Hamasem umožnilo očkování dětí v Gaze proti dětské obrně. Organizace WHO již naočkovala 187 tisíc dětí, a cílem je dosáhnout 640 tisíc očkovaných.
V pásmu Gazy byl zaznamenán první případ dětské obrny za posledních 25 let, což vedlo k urgentnímu zahájení očkovací kampaně.
Do Chán Júnisu znovu najely izraelské tanky. Kritici tvrdí, že v Pásmu Gazy už není žádné místo, kam by mohli bezpečně odejít civilisté, kterých už během války zemřelo kolem 40 tisíc.
Izrael operuje takřka po celém Pásmu Gazy. Ačkoliv údery mají být vedeny proti Hamásu, střely padají na bezpečné zóny na pobřeží Středozemního moře i na uprchlické tábory v Gaze.
Počet mrtvých v Pásmu Gazy stoupá a nyní dosahuje skoro 35 tisíc. Statistiku může zhoršit útok na město Rafáh.
Podle Světové zdravotnické organizace děti umírají v Gaze hlady.
Pod budovou úřadu OSN ve městě Gaza našla izraelská armáda datové centrum Hamásu. O ničem nevíme, hájí se vedení organizace UNRWA.
Aktivisté vyskládali tisíce sad dětského oblečení na plážích britského přímořského letoviska Bournemoutch jako protest proti nesmyslně vyhaslým dětským životům kvůli válce mezi Izraelem a Hamásem. Akce rozplakala mnoho kolemjdoucích.
Hamás by chtěl trvalý klid zbraní, Izrael nabízí pouze týden na výměnu rukojmích. Válka v Pásmu Gazy má zjevně ke svému konci daleko.
Izraelští vojáci se budou zpovídat z pochybení, které stálo život tři jejich krajany. Na severu města Gaza je drželo palestinské hnutí Hamás jako rukojmí, ovšem nakonec je zabily výstřely ze zbraní mužů, které považovali za své osvoboditele.