Tři čtvrtiny Čechů přečtou aspoň jednu knihu za rok
Už popáté zjišťovala Národní knihovna České republiky a Ústav pro českou literaturu Akademie věd, jak jsou na tom Češi v moderní počítačové době se čtením.
Už popáté zjišťovala Národní knihovna České republiky a Ústav pro českou literaturu Akademie věd, jak jsou na tom Češi v moderní počítačové době se čtením.
Římský archeologický park, v němž je také proslulé Koloseum, prodává od včerejška pouze vstupenky, na kterých je jméno návštěvníka. Italské ministerstvo kultury tím chce omezit přeprodávání vstupenek spekulanty a překupníky.
Klanění králů – tak se jmenuje obraz, který byl do teď bez autora. Po několikaměsíčním výzkumu odborníci zjistili, že se jedná o Rembrandta. Hodnota obrazu okamžitě prudce stoupla.
11. října 1984 získal Jaroslav Seifert Nobelovu cena za literaturu. Sám spisovatel si ji ale už nepřevzal, poslal za sebe dceru. V prvních dnech roku 1986 zemřel.
Jméno Václava Havla nebylo s Trutnovem spjaté jen za jeho života. Své místo zde našel i posmrtně.
V nejstarším britském divadle v Norfolku objevili jeviště z 15. století. Podle odborníků na něm hrál nejspíš i Shakespeare. Šlo by tak o jediné dochované jeviště, které tohoto slavného dramatika pamatuje.
Dvě desítky extrémně zvětšených a do nejmenšího detailu propracovaných brouků představuje unikátní výstava na brněnském výstavišti. Největší exponát měří pět metrů a váží tunu.
Ve věku 90 let zemřel skotský herec proslavený seriály The Man from U.N.C.L.E. a Námořní vyšetřovací služba.
Kdokoli si může zakoupit výtisk limitovaného nákladu Štěstí národa od Komenského, který vydalo Národní pedagogické muzeum.
Rozsáhlé dílo Jaroslava Foglara, které začalo vznikat už za války, vyjde v jednom svazku. Znovu tak začnou ožívat postavy Rychlých šípů, Velkého Vonta, Jana Tleskače, tajemného Ema, či Bratrstva kočičí pracky.