úterý 14. května 2024

Messi vystřelil Miami finále Leagues Cupu

Fotbalisté Inter Miami porazili Philadelphii 1:4 a postoupil do finále Leagues Cupu. Vítězný gól si připsal Lionel Messi.

Lione Messi v Inter Miami září

Lionel Messi v Inter Miami září

• Lionel Messi v Inter Miami září

Argentinská fotbalová legenda Lionel Messi ve svém novém působišti Inter Miami nepřestává přinášet radost.

V semifinálovém utkání Leagues Cupu, ve kterém spolu soupeří týmy americké MLS a mexické Ligy MX, nastoupil Messi jako kapitán Miami proti týmu Philadelphie.

Vedení hostů vystřelil už ve třetí minutě hry Josef Martínez. Messi zvýšil na 2:0 ve dvacáté minutě, když střelou z dálky zaskočil Andreho Blakea v bráně domácích.

Na 3:0 zvyšovala před přestávkou další dlouholetá opora Barcelony Jordi Alba, kterému skvělou pozici připravil finský záložník Robert Taylor.

Philadelphia dokázala sice zásluhou Bedoyi snížit, ale na výsledku utkání to nic nezměnilo. V samotném závěru navíc devatenáctiletý David Ruiz pečetil skóre na konečných 4:1.

Messi tak za necelý měsíc v Americe nastřílel už devět gólů a znovu se významně podílel na výhře svého týmu.

Ve finále Leagues Cupu, které se hraje v sobotu, bude mít možnost získat v růžových barvách také první trofej. Soupeřem Miami bude Nashville.