Česko zahájilo olympijskou kvalifikaci jasnou porážkou.

Alexandrina Cabral Barbosa a Charlotte Cholevová
Zdroj: JOSE JORDAN / AFP / AFP / Profimedia

• Alexandrina Cabral Barbosa a Charlotte Cholevová
  • Zdroj: JOSE JORDAN / AFP / AFP / Profimedia

Poprvé od vzniku České republiky nastoupila tato země do olympijské kvalifikace házenkářek. Domácí Španělsko nepřipustilo překvapení a zvítězilo 31:21.

„Není se na co vymlouvat. Jsme zklamané, ale Španělky byly jednoznačně lepší,“ řekla Charlotte Cholevová.

Právě tato pravá spojka byla jedinou Češkou, která se výrazně prosadila v útoku. Dala sedm gólů, zatímco žádná z jejích spoluhráček se netrefila více než dvakrát.

„Soupeřky dobře využily svoje zkušenosti. My jsme potřebovali být na svém výkonnostním topu a to se nestalo,“ prohlásil trenér národního týmu Bent Dahl.

V podstatě se rozhodlo už v prvním poločasu, který domácí ovládly poměrem 19:10. Pasáž mezi 14. a 18. minutou vyhrálo Španělsko 5:0.

„Obrana rozhodně nefungovala tak, jak jsme chtěly. A zároveň jsme nedávaly vyložené šance,“ okomentovala Cholevová klíčovou část utkání.

Účast na olympijských hrách se výrazně snížila, ale jedna porážka nerozhoduje.

Autor: Jakub Holý
Zdroj: handball.cz