Zadina je ve formě, proti Flyers dvakrát skóroval

Filip Zadina vstřelil dva góly, prohru San Jose s Philadelphií ale neodvrátil.

Filip Zadina (vlevo) oslavuje se spoluhráčem gól

• Filip Zadina (vlevo) oslavuje se spoluhráčem gól

Český hokejový útočník Filip Zadina vstřelil v utkání San Jose s Philadelphií dvě branky. Oba góly zaznamenal v přesilových hrách. Čtyřiadvacetiletý Čech skóroval poprvé v utkání necelou minutu před koncem první třetiny. Zadina se prosadil bekhendovým blafákem po přihrávce Kunina a vyrovnal na 1:1. Druhý gól mu opět připravil Luke Kunin a Zadina už měl snadnou práci usměrnit kotouč do sítě. Zadinovo góly ale na výhru nestačily a San Jose prohrálo s Flyers 2:3. Zadina se stal druhou hvězdou zápasu. Český útočník si připsal druhý dvougólový zápas v sezoně. Zároveň počtem 12 gólů v jedné sezoně překonal své dosavadní kariérní maximum v NHL. V sezóně 2021-22 vstřelil 10 gólů v dresu Detroitu.

„Dostal jsem dvě skvělé přihrávky od Kunina a dal jsem dvě branky, ale stejně to nestačilo, protože jsme prohráli zápas,“ řekl Zadina. „Cítil bych se mnohem lépe, kdybychom ten zápas vyhráli,“ dodal.

Zdroj: nhl.com