Cintula jde do vazby. Fico bude muset zatím zůstat v Banské Bystrici

Slovenský atentátník jde do vazby, kde si počká na soud, který jej může poslat do vězení na doživotí. Robert Fico dál zůstane v banskobystrické nemocnici.

GNoZn6VWYAAsG4x

Atentátník Juraj Cintula počká na soud ve vazbě.
Zdroj: X

  • Atentátník Juraj Cintula počká na soud ve vazbě.
  • Zdroj: X

Speciální soud ve slovenském městě Pezinok rozhodl, že 71letý Juraj Cintula, který je obviněný z atentátu na premiéra Roberta Fica, si na soudní líčení počká ve vazbě. Žalobce v jeho případě o vazbu požádal proto, že by atentátník mohl pokračovat v trestné činnosti nebo se pokusit o útěk. Cintula, který byl v městě Levoča, kde bydlel známý jako spisovatel, básník a písničkář, se ke střelbě přiznal a řekl, že jej k tomu vedly odlišné politické názory.

Fico nadále zůstává ve vážné stavu v banskobystrické nemocnici. Lékaři vyloučili možnost převozu do bratislavského zařízení, kde by premiér byl blíže své rodině. Jak uvedl ministr obrany Robert Kaliňák, který Fica navštívil, zůstává jeho stav vážný když komunikuje, tak s obtížemi. Podle něho dnešek a zítřek rozhodně o dalším léčení, protože čtvrtý a pátý den mohou nastat komplikace. Ty se, podle dnešní zprávy lékařské konzilia, zatím neobjevily.

Autor: Jan Skala

Související

pexels-photo-4460676
Zahraniční

Keňa chce stavět jadernou elektrárnu. Vyrůst by měla poblíž turistického ráje

Polizei_VW-Touran_03
Krimi

Nechutný případ obtěžování dětí na koupališti. Afghánci jsou už ve vazbě

profimedia-0882873430
Krimi

Berbr dostal za úplatkářství podmínku. Navíc musí zaplatit dva miliony

GQG9OvnW8AAfh0C
Domácí

Vztah ke Slovensku rozděluje české politiky. Pellegrini se chce přijet usmířit