pondělí 29. dubna 2024

Slovácko je třetí, Zlín poslední

Pardubice si pomohly nečekanou výhrou v Teplicích. Zvítězily i Baník a Budějovice.

Záložník Slovácka Daniel Holzer.

• Záložník Slovácka Daniel Holzer.

Po sobotních utkáních sedmého kola fotbalové ligy je tabulka zase o dost jiná. Slovácko se vítězstvím 1:0 v derby nad Zlínem posunulo na třetí příčku. To hosté jsou teď poslední.

Trenér poražených Pavel Vrba uznal kvalitu soupeře. „Slovácko bylo lepší. Po sedmi kolech máme čtyři body a to je strašně málo,“ konstatoval.

Na čtyřech bodech zůstal i Jablonec, a to vinou prohry 1:2 v Českých Budějovicích. Za stavu 1:1 přitom domácí Ondrášek dostal po druhé žluté kartě červenou.

Kouč nešťastného týmu Radoslav Látal byl rozčarovaný: „Naše ofenzivní část je naprosto žalostná. Buď je chyba ve mně, nebo v hráčích,“ říkal zoufale.

Pardubice překvapivě zvítězily 1:0 v Teplicích. Trenér vítězů Radoslav Kováč výhru díky gólu v 83. minutě komentoval upřímně slovy: „Přiznám se, že v 80. minutě už bych byl spokojený i s bodem.“

Baník Ostrava zdolal Mladou Boleslav přesvědčivě 2:0 a v tabulce se posunul i před ni na šesté místo. Domácí kouč Pavel Hapal poznamenal: „Myslím, že jsme byli lepší.“

Autor: Jakub Holý