pondělí 29. dubna 2024

Slavia během dvou minut zlomila Karvinou, Slovácko padlo ve Zlíně

V nedělních utkáních Fortuna ligy Slavia porazila Karvinou 0:3 a Zlín doma zdolal oslabené Slovácko 2:1.

El Hadji Malick Diouf si v prvním soutěžním utkání za Slavii připsal gól.

• El Hadji Malick Diouf si v prvním soutěžním utkání za Slavii připsal gól.

MFK Karviná - SK Slavia Praha 0:3 (0:2)

Po středečním zaváhání se Zlínem měli fotbalisté Slavie v rámci 21. kola Fortuna ligy ideální příležitost na reparát. Zavítali totiž na hřiště předposlední Karviné, kam je doprovodila početná skupina fanoušků věřících v jednoznačnou výhru.

Za tou vykročili Sešívaní záhy, když Schranzův ostrý centr nešťastně nasměroval do vlastní brány Memič. O pouhou minutu později našel Douděra přesnou přihrávkou Chytila a jeho střela prošla brankáři domácích mezi nohama - 0:2.

Pražané následně kontrolovali hru, i když po změně stran tempo utkání mírně opadlo. Nový náboj přinesli střídající hráči mezi nimiž byl i Tijani. Ten pak v 81. minutě našel nabíhajícího Dioufa, který krásnou ranou na přední tyč překonal Holce a gólem oslavil své premiérové soutěžní utkání za Slavii.

Svěřenci Jindřicha Trpišovského si tak splnili povinnost a proti soupeři ze dna tabulky tentokrát nezaváhali.

Branky: 15. Memić (vla.), 17. Chytil (Douděra), 80. Diouf (Tijani)

Držení míče: 54 % : 46 %.

Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 3:4

FC Zlín - 1.FC Slovácko 2:1 (0:1)

Do východomoravského derby vstoupili lépe hosté z Uherského Hradiště, kteří po Juroškově brance šli už ve čtvrté minutě do vedení. Jenže zlomový okamžik přišel o půl hodiny později. Kapitán Slovácka Daníček si totiž při útočné standardce neodpustil úder do žeber Didibua a byl za to po zásahu VAR poslán předčasně ze hřiště.

Dlouhou hru v početní výhodě zúročili fotbalisté Zlína až po změně stran. Nejprve srovnal Slončík, kterému míč v šestnáctce ideálně sklepnul Černín a v 81. minutě obrat dokonal Vukedinovič, jehož vyslal samotného na bránu průnikovou přihrávkou Bužek.

Branky: 72. Slončík (Černín), 80. Vukadinović (Bužek) – 4. P. Juroška (Cicilia)

Držení míče: 55 % : 45 %.

Střely na branku: 2:1. Střely mimo: 8:1.