neděle 19. května 2024

Pastrňák překonal hranici 40 gólů

David Pastrňák vstřelil čtyřicátý gól sezony. Zacha dvakrát skóroval a trefil se i Nečas s Faksou.

David Pastrňák

• David Pastrňák

Pastrňák vstřelil jubilejní čtyřicátý gól na začátku druhé třetiny. Český útočník tvrdou střelou překonal brankáře Nedeljkovice a poslal Boston do vedení 1:0 nad Pittsburghem. Havířovský rodák překonal potřetí v řadě hranici čtyřiceti branek v sezoně. Pavel Zacha zvýšil na 2:0 ve 33. minutě během přesilové hry. Zacha se v utkání radoval ještě jednou. Český forvard protlačil puk za Nedeljkoviče a zvýšil na konečných 5:1. Zacha si v zápase připsal tři kanadské body za dva góly a jednu asistenci. Pastrňák zaznamenal dva body za gól a nahrávku.

„Nebudu to samozřejmě brát jako samozřejmost,“ řekl Pastrňák k tomuto milníku. „Střílet góly je moje práce, ale zároveň hrajete v nejlepší lize na světě, takže to neberu jako samozřejmost.“

Útočník Caroliny Martin Nečas vstřelil dvacátý gól v sezoně. Nečas otevřel skóre utkání ve 13. minutě po přihrávce Teuva Teräväinena. Carolina vyhrála nad New Jersey 4:2

Střelecky se prosadil i Radek Faksa. Hráč Dallasu vyrovnával na 1:1 ve 31. minutě střelou zápěstím. Faksa se prosadil potřetí ve čtyřech zápasech. Dallas vyhrál nad Los Angeles 4:1.

Zdroj: nhl.com