čtvrtek 2. května 2024

Nejlepší hokejová liga světa má nové vládce

Hokejisté Vegas poprvé v historii vyhráli Stanley Cup. Výhru zařídil hattrickem Mark Stone.

Hokejisté Vegas získali Stanley Cup

Zdroj: @GoldenKnights

• Hokejisté Vegas získali Stanley Cup
  • Zdroj: @GoldenKnights

Šest sezon stačilo hokejistům Vegas, aby získali nejcennější hokejovou trofej světa. V posledním zápase vyhráli nad Floridou 9:3 a v sérii zvítězili 4:1 na zápasy. Důležitý moment zápasu nastal v druhé polovině první třetiny, kdy se Vegas dostalo do dvoubrankového vedení. Florida dokázala v druhé třetině snížit. Následovala gólová smršť hokejistů z Vegas, kteří v druhé třetině nastříleli čtyři branky. Hattrick v zápase zaznamenal kapitán Vegas Mark Stone.

Conn Smythe Trophy pro nejužitečnějšího hráče play-off získal Jonathan Marchessault. Dvaatřicetiletý Kanaďan si ve finále Stanley Cupu připsal osm bodů za čtyři góly a čtyři asistence a celkově v play-off nasbíral osm gólů a sedm asistencí. Výraznou měrou přispěl k výhře Vegas nad Floridou.

Čeští fanoušci letos Stanley Cup na domácí půdě neuvidí. Radko Gudas, který jako jediný český hokejista zasáhl do bojů o Stanley Cup, hrál na straně poražených.

VEGAS GOLDEN KNIGHTS - FLORIDA PANTHERS 9:3 (2:0, 4:1, 3:2)

STAV SÉRIE: 4:1

Zdroj: nhl.com