pátek 17. května 2024

Mbappého PSG se vysněná trofej znovu vzdaluje

Fotbalisté Paris Saint-Germain v úvodním utkání semifinále Ligy mistrů podlehli Borussii Dortmund 1:0.

Kylian Mbappé se proti Dortmundu neprosadil.

• Kylian Mbappé se proti Dortmundu neprosadil.

Paris Saint-Garmain spolu s hvězdným Kylianem Mbappém má titul ve francouzské lize jistý, zatímco jejich semifináloví soupeři v Lize mistrů z Dortmundu drží v Bundeslize průběžnou pátou příčku.

Přesto úvodní střet na hřišti německého celku vyzněl ve prospěch domácích. Těm vyšel zejména vstup do zápasu, který ve 36. minutě po krásné průnikové přihrávce Schlotterbecka korunoval gólem Niclas Fülkrug.

Ve druhém poločase byli nebezpečnější také hosté z Paříže, ale Kobelovi v bráně Borusie dvakrát vypomohla tyč. A ani žádná z dalších nebezpečných situací, u nichž byl většinou hlavní postavou rychlonožka Mbappé, neskončila gólem.

Ještě lepší pozici do odvety mohl v závěru utkání vybojovat Julian Brandt, ale jeho tutovku zlikvidoval ve skluzu Marquinhos.

Pařížané si tedy z Dortmundu vezou jednogólové manko a pokud si budou chtít zahrát finále letošního ročníku Ligy mistrů ve Wembley, budou muset 7. května na domácím hřišti vyhrát minimálně o dvě branky.

Borussia Dortmund - Paris Saint-Germain 1:0 (1:0)

Držení míče: 46 % : 54 %.

Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 4:10. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 11:6.