Dívku zabil mixem pervitinu a vody. Odsedí si za to devět let

Za to, že dívce podal smrtící drogový koktejl, půjde muž z Orlickoústecka na devět let za mříže. jeho kamarád, který mu drogy dodával, si ve vězení odsedí přes tři roky.

pervitin

Pervitin hrál hlavní roli v případu, který skončil devítiletým vězením
Zdroj: Wikimedia Commons

  • Pervitin hrál hlavní roli v případu, který skončil devítiletým vězením
  • Zdroj: Wikimedia Commons

Na devět let od vězení poslal dnes pardubický soud devětadvacetiletého Lukáše Holíka za to, že začátkem července na ubytovně v Lanškrounu na Orlickoústecku dal sedmnáctileté dívce vypít mix vody a pervitinu. Za pár desítek minut po požití dívka zemřela kvůli selhání životně důležitých funkcí. Holík, sám dlouholetý uživatel drog, si totiž myslel, že dívce tento koktejl udělá dobře, protože po předchozím užití pervitinu jí bylo nevolno. Soud při rozhodování o výši trestu zohlednil, že obžalovaný dívce podal drogu vědomě, ale bez úmyslu jí usmrtit. Obžalovaný navíc musí rodině zemřelé zaplatit odškodné ve výši 700 tisíc korun.

Před trestním senátem stanul spolu s Holíkem i jeho známý Jiří Vodák, který drogy Holíkovi dodával z vlastní výrobny. V inkriminovaný den byl na lanškrounské ubytovně i Vodák, ale odešel s jinou mladistvou dívkou, rovněž uživatelkou pervitinu, na nákup cigaret ještě předtím, než Holík zemřelé podal osudovou dávku drogy. Vodáka soud za distribuci a výrobu drog poslal do vězení na tři roky a dva měsíce. Rozsudek je pravomocný, oba obžalovaní i státní zástupce se vzdali práva odvolání.

Autor: Jan Skala

Související

Conte
Zahraniční

Italský expremiér Conte si oddechl. Jeho stíhání kvůli covidu skončilo

Skála
Domácí

Podmínka pro bývalého místopředsedu KSČM platí. Cítím rozhořčení, řekl Skála

Fx4xyzHWYAY45Yt
Ostatní

Bývalý nejrychlejší muž planety zemřel. Jako první se dostal pod deset vteřin

robert-hanssen
Zahraniční

Ve vězení zemřel známý špion