Češi se poprali v NHL

Mrázek s Gudasem se poprali v hromadné bitce. Oba dostali desetiminutové tresty.

Čeští hokejisté se zapojili do bitky

• Čeští hokejisté se zapojili do bitky

Chicago v utkání s Anaheimem dvakrát prohrávalo, ale přesto nakonec vyhrálo vysoko 7:2. Hlavním strůjcem obratu byl Connor Bedard. Osmnáctiletý Kanaďan si v utkání připsal pět kanadských bodů za jeden gól a čtyři asistence.

Za stavu 6:2 vypukla hromadná bitka, do které se zapojili i čeští hráči, fólman Chicaga Blackhawks Petr Mrázek a obránce Anaheimu Ducks Radko Gudas. Český bek povalil hráče Chicaga MacKenzie Entwistla na led a dával mu co proto. To se ale nelíbilo Mrázkovi, který přispěchal svému spoluhráči na pomoc a odtlačoval hráče od sebe. Do bitky se přijel zapojit i gólman Anaheimu John Gibson, který se snažil českému gólmanovi svléknout dres. Rozhodčí nakonec všechny účastníky bitky rozdělili a poslali je na trestnou lavici. Gólmani obdrželi trest 2 + 10 minut, Gudas s Entwistlem 5 + 10 minut. Gibsona nahradil v brance Anaheimu další český brankář Lukáš Dostál.

Zdroj: nhl.com