sobota 27. dubna 2024

Týmy bojující o záchranu začaly baráž lépe

V úvodních barážových utkáních prohrála Příbram 0:2 s Pardubicemi a Zlín zvítězil 1:0 nad Vyškovem.

Bartosz Pikul posílá míč do vápna

Zdroj: fkpardubice.cz, Radek Kiler

• Bartosz Pikul posílá míč do vápna
  • Zdroj: fkpardubice.cz, Radek Kiler

Viagem Příbram - FK Pardubice 0:2 (0:0)

V utkání s Příbramí, která bojuje o návrat mezi elitu, zachránila Pardubice v prvním poločasem dvakrát tyč. Po změně stran se hostující Východočeši dostali více do hry a v 52. minutě je dobře postavený Vojtěch Sychra poslal dorážkou do vedení 1:0. O deset minut později si Petrák počínal v pokutovém území nedovoleným způsobem a následnou penaltu Dominik Janošek s přehledem proměnil a zvýšil na končených 2:0.

„Tenhle zápas byl o prvním gólu. Dali jsme ho my, Sychrič to tam dobře zavřel. To bylo strašně důležité a rozhodlo to zápas,“ hodnotil vstup do baráže trenér Pardubic Radoslav Kováč.

Trinity Zlín - MFK Vyškov 1:0 (0:0)

Zlín, který skončil v nejvyšší lize na 15. místě, stojí v cestě do Fortuna ligy fotbalistům Vyškova, kteří skončili ve druhé lize druzí. První barážový duel těchto soupeřů přinesl jedinou branku, kterou vstřelil v 64. minutě střídající Youba Dramé. Do nedělní odvety, která se bude hrát v Drnovicích, tak půjde v lepším postavení prvoligový Zlín.

„Chtěli jsme víc, je škoda, že jsme nevyužili okýnek v obraně Vyškova. Doufám, že se do druhého zápasu poučíme,“ litoval na pozápasové tiskové konferenci záložník Zlína Antonín Fantiš.

Obě odvetná utkání baráží jsou na programu v neděli.

Branky: 49. Sychra, 62. Janošek z pen. Rozhodčí: Berka - Nádvorník, Hájek - Orel (video). ŽK: Jahič, Wágner - Hlavatý, Darmovzal. Diváci: 3500.

Branka: 64. Dramé. Rozhodčí: Černý - Caletka, Hrabovský - Zelinka (video). ŽK: Cedidla, Kolář, Čanturišvili, Hrubý, Procházka - Vintr, Alégué. Diváci: 5441.