Dva nosálí bráškové si zvykají na nový domov v liberecké zoo
Místo původních červených nosálů zahrada nově chová vzácné nosály bělohubé. V Liberci mohou návštěvníci pozorovat tento raritní druh znovu po více než třiceti letech.
Místo původních červených nosálů zahrada nově chová vzácné nosály bělohubé. V Liberci mohou návštěvníci pozorovat tento raritní druh znovu po více než třiceti letech.
Teraristé čekali na první odchov celých 15 let. Ze dvou snůšek se teď vyklubalo pět mláďat.
Víc než 1,7 milionů lidí loni jelo lanovkou na Petřín, která se stala vůbec nejnavštěvovanějším turistickým cílem roku 2022. Táhnou také zoo nebo aquaparky.
Skleněná, rohatá, s kachním zobákem nebo prudce jedovatá. To jsou některé z jedenácti nových druhů tropických žab, které mohou návštěvníci spatřit ve zbrusu nové expozici v liberecké zoo. Každý druh je něčím výjimečný, některé nechová žádná česká zoo.
Poprvé od svého příjezdu do pražské zoo se samička vombata Winkleigh, které skončila povinná karanténa, mohla seznámit se svým partnerem Cooperem. A nebylo to moc idylické.
Skalní voliéry plzeňské zoo mají novou obyvatelku, mladou samičku levharta sněžného neboli irbise horského. Jsou jí necelé dva roky a jmenuje se Mira.
Asi čtyři týdny stará mláďata hned tří druhů lemurů můžou zahlédnout návštěvníci plzeňské zoo. A je to opravdu roztomilá podívaná.
Mládě mravenečníka čtyřprstého se v Olomouci narodilo 10. dubna. „Hned po narození mláďata vidí a intenzivně vyhledává zdroj mléka. Matku i s mládětem jsme přemístili do zázemí zoo, aby mohl odchov bez obtíží probíhat,“ uvádí zooložka Jitka Vokurková.
Medvídě se narodilo už v prosinci, až teď si ale chovatelé mohli oddechnout, protože překonalo nejkritičtější období života.
Skoro dva metry široké, s vlastní vstupní chodbou, střechou a spodním vletovým otvorem – stavbu takového hnízda mohou sledovat návštěvníci pražské zoo. Unikát ptačí říše vytváří pár kladivoušů afrických.