Turisté opět mohou navštívit Boubínský prales
Boubínský prales se opět zpřístupnil veřejnosti. Lesy ČR zhotovily novou cestu k tamějšímu jezírku.
Boubínský prales se opět zpřístupnil veřejnosti. Lesy ČR zhotovily novou cestu k tamějšímu jezírku.
Den Národního parku Šumava oslaví 60 let od založení koncertem Lenky Dusilové a křtem nové knihy.
Památník a mohyla připomínají zásadní událost, která se odehrála v Kaprounu na Jindřichohradecku. Mistra Járu Cimrmana tam vyhodili z vlaku. Jel totiž načerno. Na místě je i odlitek jeho těla, které dopadlo do pískového podloží poblíž železničních pražců
Navštivte neobjevené skvosty Česka. Tato turisty nevytížená místa každoročně vybírá Česká centrála cestovního ruchu.
Český génius, vynálezce, pedagog, mistr Jára Cimrman objevil bahenní lázně v pražských Slatinách 21. září 1889 dvě minuty po půl druhé odpoledne, kdy propadl dírou v dřevěné lávce a nechtěně se vykoupal v rašeliništích.
Lesy ČR instalují nové dřevěné chodníky a můstek na náhradní trasu k Boubínskému jezírku.
Bylo 5. května někdy kolem roku 1917, pravé poledne, když český velikán, vědec a světoběžník Jára Cimrman slavnostně odhalil svůj trafovýčep, samoobslužné výčepní zařízení s unikátním způsobem napájení vysokým napětím.
Je tady další Víkend otevřených zahrad. Letos můžete navštívit 263 objektů včetně několika novinek.
Za střed Evropy se považuje řada českých míst. Podle pozůstalosti génia Járy Cimrmana ale bývá střed kontinentu u Brodu. A u Havlíčkova Brodu jej skutečně lidé našli. A dokonce dva!
Dům kloboučníka Lešnera v Dělnické ulici ve Staré Huti na Příbramsku vydal v roce 1966 mimořádný poklad: truhlu s rukopisnou pozůstalostí Járy Cimrmana. Událost připomíná pamětní deska s bustou Járy Cimrmana.