Německo znovu protestuje na ochranu migrantů. Akce spolková vláda podporuje
Německo zažilo další víkend ve znamení protestů proti straně AfD. Demonstrujícím vadí fakt, že se členové strany zúčastnili schůze, kde se plánovaly deportace migrantů.
Německo zažilo další víkend ve znamení protestů proti straně AfD. Demonstrujícím vadí fakt, že se členové strany zúčastnili schůze, kde se plánovaly deportace migrantů.
Poslední dny nenechal slovenský premiér Robert Fico na Ukrajině nit suchou. Jeho jednání s tamním protějškem Denysem Šmyhalem se ale neslo v konstruktivním duchu. Fico jej pak pozval na Slovensko.
Pět tisíc traktorů najelo k Braniborské bráně. V Německo vyvrcholil týden protestů, které byly jedny z největších od konce války.
Týdenní protest odstartovali v pondělí nad ránem němečtí zemědělci. Problémy jsou kvůli tomu i na řadě hraničních přechodů. Někteří pendleři dostali pro jistotu od svých německých šéfů volno, není totiž jasné, zda by se dostali do práce nebo zpět.
Nelegální migranti z Blízkého východu a Afriky se do Německa valí i přes nově odmítavý postoj tamní vlády. Stále je nejvíce láká bohatý sociální program, který dosud Němci zcela neomezili.
Hlasy po předčasných volbách v Německu sílí. Současná koalice má totiž historicky nejnižší podporu a ke slovu se dostává opozice, kterou představuje konzervativní CSU a krajně pravicová AfD.
Téma islamismu a antisemitismu rezonuje celým Německem. Jednaly o něm politické špičky spolkové země i turecký prezident. Bylo hlavním tématem policejní razie.
Kromě toho, že bavorský premiér Markus Söder žádá deportace účastníků propalestinských demonstrací, přestane jeho vláda vyplácet migrantům peníze v hotovosti.
Křišťálová noc, progrom proti Židům v roce 1938, měl za důsledek konečné řešení židovské otázky a holocaust. Antisemitské nálady lomcují ale i dnešním Německem.
Dosud vlídná tvář německých úřadů vůči migrantům zejména z Blízkého východu a Afriky se začíná kabonit. Kvůli násilným demonstracím na podporu Palestiny německá vláda mění svou migrační politiku.