Německo si připomene výročí Křišťálové noci ve světle nových progromů
Křišťálová noc, progrom proti Židům v roce 1938, měl za důsledek konečné řešení židovské otázky a holocaust. Antisemitské nálady lomcují ale i dnešním Německem.
Křišťálová noc, progrom proti Židům v roce 1938, měl za důsledek konečné řešení židovské otázky a holocaust. Antisemitské nálady lomcují ale i dnešním Německem.
Dosud vlídná tvář německých úřadů vůči migrantům zejména z Blízkého východu a Afriky se začíná kabonit. Kvůli násilným demonstracím na podporu Palestiny německá vláda mění svou migrační politiku.
Berlínská část Neukölln připomíná bitevní pole. Hoří tam auta, kameny létají na policisty. Propalestinské demonstrace tam nabírají na síle. Němečtí odborníci začínají poukazovat na důsledky několik let staré migrace z Blízkého východu.
Německo, i kvůli poučení z druhé světové války, patří mezi největší potírače antisemitismu na světě. Proto také tvrdě vystupuje proti hlasům podporující útoku Hamásu na Izrael.
Průzkum agentury INSA ukázal, že Němci touží po změně. Představil i volební preference, kde vede křesťansko-demokratická CDU následována radikály z AfD. Strany vládní koalice zažívají volný pád.
Německá vláda podpořila svobodný rozvoj osobnosti a dodržování genderové identity. Odsouhlasila nový zákon, který zjednodušuje úřední jednání při změně genderové identity.
Německo poskytne příští rok na obranu o 1,6 miliard eur více než letos. Splní hranici dvou procent HDP, ke které se zavázalo i Česko.
Kolik americká společnost Intel dostala od německé vlády, zatím není známo. Peníze jsou určené na stavbu továrny na výrobu polovodičů v Magdeburgu.
Macron na společném vystoupení s německým kancléřem a polským prezidentem prohlásil, že zintenzivní dodávky střeliva a zbraní na Ukrajinu.
Průzkum agentury Pew Research zkoumal, jak moc americká veřejnost důvěřuje vybraným světovým státníkům.