Navalnyj je na světě. Podle právníka jej drží v sibiřské vězeňské kolonii
Jak za dob Stalina. Putin nechal svého nejhlasitějšího kritika zavřít do novodobého gulagu.
Jak za dob Stalina. Putin nechal svého nejhlasitějšího kritika zavřít do novodobého gulagu.
Od popravy Lavrentije Beriji uplynulo dnes 70 let. Tehdy si Nikita Chruščov připravil cestu k vládě nad celým Sovětským svazem.
Jako mladý Gruzínec obdivoval legendárního loupežníka Kobu, jehož jménem si nechával později říkat. Jenže nakonec, aby ovládl Sovětský svaz, stal se Stalinem, mužem z oceli.
V okamžiku, kdy Edvard Beneš a Josif Stalin přesně před 80 lety podepsali československo-sovětskou smlouvu, zpečetili tím osud země na dlouhá léta.
České politické špičky skončily v hotelovém krytu v ukrajinské metropoli. Od brzkého rána podniká ruská armáda rozsáhlé dronové útoky na Kyjev.
Rudolf Slánský zažil v roce 1951 strmý politický pád, který vyústil v jeho zatčení 23. listopadu téhož roku. S želízky na rukou pak už vedla cesta jedním směrem, na šibenici.
Kolem ruského vůdce Vladimira Putina už vyrostl kult osobnosti skoro jako za Stalina. Ostatně krvavý diktátor byl jediný, kdo strávil jako vůdce Ruska ve funkci delší čas než Putin.
Američané přišli s tvrzením, že Rusko nechává popravovat své vojáky, kteří neuposlechnou rozkazy ohledně války na Ukrajině. Za vlády Josifa Stalina to byla běžná praxe.
Na sudetské pohraničí měl Adolf Hitler zálusk už delší dobu a provokatérské akce z léta 1938 tomu nasvědčovaly. Západní mocnosti ale věřily, že pokud mu československé území dají, zachrání tím mír.
Rusové v průzkumu zvolili svou nejoblíbenější politickou osobnost minulosti. Kromě Josifa Stalina, který obsadil třetí místo, bodovali i další politici sovětské éry jako Lenin či Brežněv.