pátek 26. dubna 2024

Vegas nastřílelo Floridě sedm branek

Druhý finálový zápas play off NHL přineslo jasné vítězství Vegas nad Floridou 7:2. Zápas nedohrál Radko Gudas.

Jonathan Marchessault vstřelil dva góly

Zdroj: @GoldenKnights

• Jonathan Marchessault vstřelil dva góly
  • Zdroj: @GoldenKnights

Hráči Vegas Golden Knights se proti Floridě ve druhém finálovém zápase rozstříleli. Po 28 minutách vedli o čtyři góly a vyhnali z branky floridského gólmana Sergeje Bobrovského. Zastoupit ho musel Alex Lyon.

Marchessault v zápase vstřelil dvě branky a připsal si jednu asistenci. „Vychází mu to. A nejde jen o to, že dává góly, ale že dává důležité góly v důležitých situacích,“ řekl Alec Martinez o svém spoluhráči Marchessaultovi. Dvakrát se trefil i útočník Brett Howden.

Český obránce Radlo Gudas odehrál v zápase jen 131 vteřin. Tvrdým zákrokem ho poslal do kabin Barbašev. Jeho pokračování v sérii je nejisté. V zápase rozdělili rozhodčí celkem 148 trestných minut.

VEGAS GOLDEN KNIGHTS - FLORIDA PANTHERS 7:2 (2:0, 2:0, 3:2)

Branky: 8. Marchessault, 18. Martinez, 23. N. Roy, 28. Howden, 43. Marchessault, 51. Amadio, 58. Howden – 41. Lundell, 53. Tkachuk

STAV SÉRIE: 2:0

Zdroj: nhl.com