pondělí 20. května 2024

Trpišovský předčil i Mourinha

Slavia v posledním zápase skupinové fáze Evropské ligy porazila ženevský Servette 4:0 a vyhrála skupinu G.

Autor dvou gólů Mojmír Chytil

Zdroj: Beranek / CNC / Profimedia

• Autor dvou gólů Mojmír Chytil
  • Zdroj: Beranek / CNC / Profimedia

Fotbalisté pražské Slavie šli do posledního utkání skupinové fáze Evropské ligy s jistotou postupu. Přesto se doma chtěli se švýcarským týmem Servette Ženeva poprat o vítězství, které by jim zajistilo prvenství ve skupině.

Za tímto cílem je už v 15. minutě vyslal Douděra, kterému míč na hlavu posadil přesným centrem Jurečka. O deset minut později zvyšoval na 2:0 Schranz a ještě před koncem poločasu dvěma trefami zlomil soupeře Mojmír Chytil.

Vzhledem k jednoznačnému skóre se druhý poločas dohrával v nižším tempu a další branky nepřinesl. Slávisté se tak mohli radovat z výhry, která jim zajistila prvenství ve skupině. V ní za sebou tým Jindřicha Trpišovského nechal i AS Řím, který vede slavný José Mourinho.

„První místo ve skupině řadím do kolonky splněných met, mám to hodně vysoko. V každé skupině evropských pohárů vždy potkáte nějaký velký tým. Klub to zažil poprvé, moc si toho vážím, ale sny máme ještě výš,“ řekl po zápase vrchní slávistický stratég Jindřich Trpišovský. Nezapomněl také pochválit své svěřence v čele s dvougólovým Chytilem: „Z Mojmíra mám velkou radost. Pamatuji si jeho začátky v lize, sledoval jsem ho a říkal si, že je to zajímavý hráč. Přišel skvěle připravený jako třeba David Douděra, to pomohlo adaptaci. Svědčí mu prostředí.“

SK Slavia Praha - Servette Ženeva 4:0 (4:0)

Branky: 15. Douděra (Jurečka), 25. Schranz (Wallem), 30. Chytil (Douděra), 45+1. Chytil