středa 22. května 2024

Real vybojoval v Mnichově remízu

Úvodní semifinále ligy mistrů mezi Bayernem Mnichov a Realem Madrid skončilo remízou 2:2.

Vinícius Júnior si připsal dva góly.

• Vinícius Júnior si připsal dva góly.

Bayern Mnichov v úvodním semifinále Ligy mistrů přivítal vedoucí tým LaLigy Real Madrid. V souboji gigantů šli první do vedení hosté, když se po skvělé práci Toniho Kroose prosadil brazilský útočný klenot Vinícius Júnior.

Po změně stran ale dokázali domácí hráči zápas během čtyř minut otočit. Nejprve srovnal Leroy Sané a následně poslal Bayern do vedení Harry Kane gólem z penalty. Domácí byli i ve zbytku zápasu lepší, nicméně v 83. minutě chyboval Min-Jae Kim, který fauloval ve vápně Rodryga a Vinícius si z pokutového kopu připsal vyrovnávací branku. Do domácí odvety si tak Real veze z Mnichova slibnou remízu.

Druhá semifinálová dvojice Paris Saint-Germain - Borusia Dortmund odehraje svůj první zápas také v Německu a to už dnes od 21:00 v přímém přenosu programu Nova Sport 3.

Branky: 53. Sané (Laimer), 57. Kane (pen.) – 24. Vinícius Júnior (Kroos), 83. Vinícius Júnior (pen.)

Držení míče: 54 % : 46 %.

Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 7:1. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 11:10.