sobota 18. května 2024

Pastrňák vystřelil Bostonu postup do druhého kola

David Pastrňák vstřelil v prodloužení vítězný gól a poslal Boston do druhého kola play-off.

David Pastrňák oslavuje se spoluhráči postup

• David Pastrňák oslavuje se spoluhráči postup

Český hokejový útočník David Pastrňák se stal hrdinou rozhodujícího sedmého zápasu mezi Bostonem a Torontem. Sedmadvacetiletý forvard po kritice od trenéra Bruins odpověděl nejlépe možným způsobem, když vstřelil v prodloužení postupující gól.

V sedmém utkání se na gól čekalo dlouho, první branka padla až deset minut před závěrečnou sirénou. Matthews našel volného Nylandera, který otevřel skóre zápasu. Toronto se z vedení příliš dlouho neradovalo. O minutu později srovnal na 1:1 střelou z levého kruhu Lindholm. Po šedesáti minutách skončilo utkání nerozhodně a utkání dospělo do prodloužení. V tom po dvou minutách rozhodl o výhře Bostonu David Pastrňák, který po skvělém nahození Lindholma poslal bekhendovou kličkou hráče Bruins do druhého kola play-off. Pastrňák vítězným gólem umlčel své kritiky a stal se hrdinou zápasu.

BOSTON BRUINS – TORONTO MAPLE LEAFS 2:1 po prodloužení (0:0, 0:0, 1:1–1:0)

STAV SÉRIE: 4:3

Zdroj: nhl.com