Olympiáda v Paříži: Ceny ubytování už teď vystřelily k absurdní hranici

Podle oficiální statistiky Pařížské turistické kanceláře vzrostou ceny hotelů v době Olympiády oproti stejnému období o neuvěřitelných 314 procent. Minutové zprávy zjistily, že to může být o mnohem víc.

paris

Paříž.
Zdroj: pexels.com

  • Paříž.
  • Zdroj: pexels.com

V jednom z levnějších hotelů, v Hotel de L´Union, zaplatí zájemce o dvoulůžkový pokoj za týden na začátku července příštího roku 12 631 korun. O dva týdny později se startem olympiády vyjde stejný pokoj na 62 630 korun, to je pětinásobná cena. U nejluxusnějších hotelů ceny prozatím stoupají méně, třeba v Les Suites Cinabre vyjde ubytování na týden pro dva na 815 tisíc, po začátku olympiády stoupne ani ne třikrát na 1,86 milionu korun.

Noc v hotelu v Paříži stála letos v červenci průměrně 4 100 korun, očekává se, že v červenci příštího roku to bude až 17 tisíc korun. Nárůst u dvouhvězdičkových hotelů by měl dosáhnout 366 procent, u těch tříhvězdičkových pak až 475 procent.

Astronomické ceny jsou i podle vedení města problém. „Ceny hotelů během olympijských her v roce 2024 znepokojují město Paříž,“ napsal na síti X náměstek primátora Paříže odpovědný za cestovní ruch Frederic Hocquard.

Zájemci zatím můžou využívat i služeb platformy Airbnb, ale francouzský parlament chystá zákon, který má zabránit nelegálním pronájmům a zdanit jejich výnosy. Rozhodnout má na konci listopadu.

Související

37441521842_048d6502c7_b
Zahraniční

Naděje pro Rusy: Federace i národní výbory žádají jejich start na olympiádě

GAlFnd2W4AAZju_
Zahraniční

Vina za útok islamisty padá na hlavu psychiatrů, říká francouzský ministr

Pont_d'Iéna_Paris_FRA_001
Krimi

Nábožensky motivovaný útok v Paříži si vyžádal jednoho mrtvého a dva raněné

metro paříž
Zahraniční

Pařížské metro při olympiádě podraží