pátek 17. května 2024

Čeští mladíci si o medaile nezahrají

Naši hokejisté do 18 let končí na letošním mistrovství světa. Ve čtvrtfinále nestačili na výběr Slovenska, kterému podlehli 3:2.

Češi si se Slováky neporadili.

Zdroj: Český hokej

• Češi si se Slováky neporadili.
  • Zdroj: Český hokej

Čtvrtfinále letošního mistrovství světa v hokeji hráčů do 18 let přineslo Česko - Slovenské derby. Naši byli, vzhledem k tomu, že ve skupině skončili na druhém místě, papírovými favority. Do rozhodujícího utkání ale vstoupili lépe Slováci, kteří využili brzké hry v početní výhodě a zásluhou Tomíka šli už ve druhé minutě do vedení.

Naši sice dokázali rychle odpovědět, když těsně po skončení vlasní přesilovky z dorážky vyrovnal Titlbach.

Na konci první třetiny dostal obránce Mrtka za tvrdý faul na Tomíka vyšší trest, ale naši dokázali díky skvěle chytajícímu Milotovi udržet vyrovnaný stav.

Zlom přišel ve 35. minutě, kdy Marunova přihrávka před bránu proskákala až za záda Miloty. Tentýž hráč si na začátku posledního dějství připsal i vítěznou trefu.

Svěřencům trenéra Čermáka se ještě podařilo snížit, ale na Fibigrovu kontaktní branku žádný z jeho spoluhráčů nenavázal.

Naši mladíci se tak se šampionátem, stejně jako loni, loučí aniž by zasáhli do bojů o medaile.

Česko vs. Slovensko 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 8. Titlbach (Zielinski, Benák) 52. Fibigr (Galvas, Benák) - 2. Tomík (Radivojevič, Pobežal), 35. Maruna (Chovan, Šatan), 43. Maruna.