Nábytek Kika jde do insolvence. Propustí dvě tisícovky zaměstnanců

Společnost Kika zabývající se výrobou nábytku jde příští týden do insolvence. Vedení firmy prý pomůže propuštěným zaměstnancům najít novou práci.

Kika

Nábytkářský řetězec Kika jde do insolvence.
Zdroj: Wikimedia Commons

  • Nábytkářský řetězec Kika jde do insolvence.
  • Zdroj: Wikimedia Commons

Rakouský výrobce nábytku Kika/Leiner se od příští týdne ocitne v insolvenci. Spolu tímto oznámením, které vyvolalo na rakouské hospodářské scéně pozdvižení, řetězec sdělil, že uzavře 23 svých provozoven a o práci připraví bezmála dva tisíce zaměstnanců, což je polovina z celkového počtu pracovníků. Ředitel firmy Hermann Wieser, který podle deníku Spiegel koupil nedávno nábytkářský řetězec od německého magnáta Reného Benka sdělil, že je nutné provést restrukturalizaci prostřednictvím reorganizačního řízení, aby se firma udržela v chodu a nezanikla úplně.

Českých obchodních domů Kika by se současná situace neměla dotknout. Spadají totiž pod správu společnosti XLCZ Nábytek. Problémy by nakonec neměli mít ani propuštění zaměstnanci v Rakousku, protože vedení firmy Kika/Leiner jim pomáhá najít novou práci v jiných řetězcích jako je OBI, Billa, Penny nebo Deichmann. Navíc situace na rakouském trhu práce je příznivá a poptávka pro zaměstnancích vysoká

Autor: Jan Skala

Související

Česká_Třebová,_Hýblova,_U_Spořitelny_čp._72,_spořitelna
Ekonomika

České spořitelně klesá zisk, o práci by měly přijít stovky lidí

počítač
Ekonomika

Česko má druhou nejnižší nezaměstnanost v Evropě

nezaměstnanost
Ekonomika

Nezaměstnanost v Česku narostla

Malta
Ekonomika

Česko už nemá nejnižší nezaměstnanost v Evropě