Další politici čelí výhrůžkám. Podezřelého ze Srbska už zadržela policie

S výhrůžkami smrtí politikům se po atentátu na Roberta Fica, roztrhl pytel. Netýká se to je Slovenska, ale i jiných zemí.

GNoJyigXMAEBQAE

Atentát na Roberta Fica spustil vlnu výhrůžek nejen na Slovensku, ale i v některých jiných evropských zemích.
Zdroj: X

  • Atentát na Roberta Fica spustil vlnu výhrůžek nejen na Slovensku, ale i v některých jiných evropských zemích.
  • Zdroj: X

Atentát na slovenského premiéra Roberta Fica (SMER-SD) spustil lavinu výhrůžek, které se snáší na členy slovenské vlády, ale i další politiky vládních koaličních stran. Slovenské úřady se už podle tamního policejního prezidenta Ľubomíra Soláka případy zabývají. Trestní oznámení ohledně výhrůžek zastřelením už podal předseda Nitranského samosprávného kraje Branislav Becík, který je členem koaliční strany HLAS-SD, které šéfuje zvolený slovenský prezident Peter Pellegrini. Becíkův úřad už rozhodl o rozšíření bezpečnostních opatření nejen ve své budově, ale i v přilehlých ulicích.

Podobné výhrůžky, spojené s atentátem na Fica, hlásí i některé další evropské země. Srbská policie už zadržela muže, který vyhrožoval tamnímu prezidentovi Aleksandaru Vučičovi. Pod jeho příspěvek na sociální síti X, kde Vučič reagoval na slovenské události slovy: „Drahý příteli, modlím se za tebe a za tvé zdraví,“ pachatel napsal, že Vučič je dalším na řadě a brzy se o něm bude psát jako o Ficovi. Výhrůžky smrtí podle svých slov obdržel i polský premiér Donald Tusk.

Zdravotní stav Roberta Fica zůstává stále vážný. Během včerejší pětihodinové operace mu lékaři museli zašít tenké i tlusté střevo, které projektil poškodil a dnes se zabývali další střelou, která zasáhla kyčelní kloub. Z nemocniční zprávy vyplývá, že pokud se nedostaví komplikace, mohl by být premiér za měsíc propuštěn do domácího léčení.

Autor: Jan Skala

Související

profimedia-0783355521
Zahraniční Polsko

Polský parlament zamítl zákon o dekriminalizaci pomoci při potratech

1000009299
Zahraniční

Ukrajina v NATO? Slováci takový krok nepodpoří, Rusko vyhrožuje

profimedia-0233623373
Zahraniční

Po otřesu je v polském dole uvězněno 40 horníků

26382622234_e9cb21d09b_b
Zahraniční

Ukrajina vytváří novou jednotku legionářů. Ta se bude cvičit v Polsku