Hertl je v NHL druhou hvězdou týdne

Tomáš Hertl byl vyhlášen druhou hvězdou týdne v NHL, lepší byl jen Kučerov.

Tomáš Hertl se raduje s Mikem Hoffmanem z gólu

• Tomáš Hertl se raduje s Mikem Hoffmanem z gólu

Český hokejový útočník ze San Jose zažil skvělý hokejový týden. Hertl se blýskl hned ve třech zápasech, ve kterých si připsal šest bodů za pět gólů a jednu asistenci.

Třicetiletý hokejista nastřílel týmu New York Inslanders hattrick a zasloužil se o velký obrat. San Jose prohrávalo o tři branky, ale i díky třem zásahům českého útočníka nakonec vyhrálo po prodloužení 5:4.

V utkání s Detroitem Hertl ukázal, že je ve výborné střelecké formě. Žraloci v zápase opět prohrávali, tentokrát už o čtyři branky, ale utkání nakonec vyhráli po prodloužení 6:5. Hertl se v zápase radoval ze vstřeleného gólu hned dvakrát.

Ve třetím utkání proti Vegas San Jose prohrálo po samostatných nájezdech 5:4. Hertl si připsal v utkání jeden bod za asistenci u vyrovnávacího gólu v poslední minutě základní hrací doby.

Tomáš Hertl je s 24 body nejproduktivnějším hráčem San Jose a má velký podíl na vzestupu celého týmu.

Lepší týden, než Hertl zažil jen Nikita Kučerov. Třicetiletý útočník z Tampy Bay stál u všech vítězných gólů svého týmu. Ruský hokejista vstřelil čtyři góly a připsal si tři přihrávky. Třetí hvězdou týdne byl vyhlášen Sam Reinhart. Kanadský útočník z Floridy Panthers v týdnu jednou skóroval a sedmkrát na gól přihrál.

Zdroj: nhl.com