Čvančara je zpátky. Dal vítězný gól

Český útočník prolomil střelecký půst, a to proti Černého týmu.

Tomáš Čvančara.

• Tomáš Čvančara.

V Bundeslize se na deset minut potkali na trávníku dva čeští fotbaloví reprezentanti. Tomáš Čvančara byl po utkání přešťastný, Václav Černý smutnil.

Mönchengladbach vyhrál nad Wolfsburgem jasně 4:0 a vítězný gól dal právě Čvančara. Černý nastoupil až v 67. minutě za stavu 3:0 pro domácí a jeho reprezentační spoluhráč o deset minut později, když už to bylo 4:0, z trávníku odešel.

„V poslední době jsem v několika zápasech nebyl dostatečně dobrý,“ říkal po utkání Čvančara, který se trefil po téměř dvou měsících.

„Teď jsem dostal příležitost od začátku zápasu a jsem strašně rád, že se dařilo jak týmu, tak i mně – ten gól byl pro mě osobně hodně důležitý,“ vykládal třiadvacetiletý borec, jenž ještě letos v květnu hrál za pražskou Spartu.

Mönchengladbach vyhrál druhý z posledních tří ligových mačů a ve středu tabulky se posunul o skóre před Wolfsburg, jenž prohrál čtvrtý z posledních pěti bundesligových duelů.

Autor: Jakub Holý
Zdroj: borussia.de