Minimální mzda poroste. Vláda udělá kompromis, který se nikomu nelíbí
Ministerstvo práce a sociálních věcí nevyslyšelo odbory ani zaměstnavatele v otázce minimální mzdy. Zvýšit ji chce o 1 600 korun, návrh teď musí posvětit vláda.
Ministerstvo práce a sociálních věcí nevyslyšelo odbory ani zaměstnavatele v otázce minimální mzdy. Zvýšit ji chce o 1 600 korun, návrh teď musí posvětit vláda.
O kolik se zvýší minimální mzda, to rozhodne vláda. Počítá se s tím, že se přikloní k nižšímu návrhu ministerstva a konečná suma bude činit 18 900 korun.
Minimální mzda příští rok poroste. Ať už ale projdou oba vládní návrhy, pořád to bude méně než by si představovaly odbory.
Vláda Petra Fialy zažívá dnes nejsilnější protest během svého volebního období. V Praze demonstrovalo několik tisíc lidí, další v ostatních místech republiky. Vadí jim konsolidační balíček, který obyvatele podle odborů uvrhne do chudoby.
Disidenti budou mít vyšší důchody, vláda odvolala své prohlášení o Chartě 77. Hladovkáři dosáhli svého a protest ukončili.
Dočkají se disidenti a chartisti zvýšení penzí? Za to nyní před úřadem vlády drží hladovku jeden z nich. Přišel za ním i ministr Jurečka, ale protestující se s ním odmítl bavit.
Důvěra ve vládní politiky je tristní, nejhůře je na tom sám premiér.
Pravidelnou valorizaci minimální mzdy by měla zavést novela Ministerstva práce a sociálech věcí.
V rámci novely zákoníku práce se změnily podmínky pro home office a také se stanovila dovolená pro dohodáře.
Důchody půjdou nahoru o 360 korun. Vláda schválila vlastní návrh, jak penzistům vyrovnat rychle rostoucí ceny. Reálná hodnota důchodů však zůstane prakticky stejná.