Vinaři z jižní Evropy hlásí problémy. Může za ně nevyzpytatelné počasí
Tržby i produkce vína každoročně klesají. Letos se k nelichotivému trendu ještě přidalo extrémní počasí, kdy Španělsko sužovalo suchu a Itálii zase záplavy.
Tržby i produkce vína každoročně klesají. Letos se k nelichotivému trendu ještě přidalo extrémní počasí, kdy Španělsko sužovalo suchu a Itálii zase záplavy.
Závěry z Pařížské klimatické konference se až na výjimky nedodržují. Emisní hodnota stoupá, stejně jako stupně, o které se planeta otepluje.
Možná šest let, možná dvanáct. Takovou vidí čeští studenti budoucnost ekosystému. Současnou stávkou chtějí přimět vládu k tomu, aby se klimatickou problematikou začala zabývat vážněji.
Studie varuje, že klimatické změny způsobí, že v roce 2050 bude umírat pětkrát více lidí vlivem extrémního horka.
Akce, které se v Amsterdamu zúčastnily desítky tisíc lidí, měla upozornit na změny klimatu. Švédská aktivistka Greta Thunberg ji však využila k podpoře Palestiny.
Rok 2023 zřejmě bude nejteplejším rokem v historii měření. Z předběžných dat o tom hovoří Copernicus.
Jednou za deset let se koná světová vědecká konference, na níž stovky vědců a politiků řeší palčivé otázky.
Ubývání antarktických ledovců začíná být velký problém. Sladká voda uvolňovaná z nich ředí slanou oceánskou vodu a může tím negativně ovlivňovat mořské proudy, jež se starají o distribuci tepla a živin do celého světa.
Podle odhadů UNICEF bylo za poledních šest let vysídleno minimálně 43 milionů dětí z důvodu extrémního počasí.
Září bylo téměř o jeden stupeň teplejší než je dlouhodobý průměr. Vědci se domnívají, že rok 2023 může být nejteplejší v historii měření.