neděle 21. dubna 2024

Třetina mladých Britů si myslí, že je klimatická krize zveličována. Ovlivňuje je YouTube

YouTube a další sociální sítě stojí za změnami v postojích mladých směrech ke klimatické krizi. Podle třetiny náctiletých Britů je situace zveličována.

ledovec

Ilustrační foto.
Zdroj: Rawpixel

  • Ilustrační foto.
  • Zdroj: Rawpixel

Podle průzkumu neziskové organizace Center for Countering Digital Hate (CCDH) má téměř třetina náctiletých ve věku 13 až 17 let ve Velké Británii dojem, že se otázka klimatický změn „úmyslně přehání“. Videa popírající klimatické změny se šíří po sítích včetně YouTube, což zřejmě stojí za změnami v postoji mladých. Tato zpráva přichází krátce po varování Světového ekonomického fóra ve zprávě Global Risks Report, že dezinformace je největším krátkodobým nebezpečím pro globální bezpečnost.

Videa popírající klimatickou krizi nejčastěji zmiňují, že řešení klimatické krize nebude fungovat, věda a organizace zabývající se klimatickými změnami jsou nespolehlivé a že dopady globálního oteplování jsou neškodné či dokonce prospěšné. „Vědci vyhráli bitvu o informování veřejnosti o klimatických změnách a jejich příčinách, a proto ti, kdo jsou proti klimatickým opatřením, se cynicky přeorientovali na podkopávání důvěry v řešení a v samotnou vědu,“ prohlašuje výkonný ředitel CCDH Imran Ahmed.

Autor: Šimon Mitro

Související

33675818851_d2e64b3e5f_b
Zahraniční Příroda

Korálovým útesům hrozí největší vlna nebezpečného procesu bělení

GKdx3uiXgAAgKdN.jpg
Domácí

Nebezpečná dezinformace: Žena věří nesmyslům a vybízí k útokům na letadla

lesní požár
Zahraniční Klimatické změny

Kanadě hrozí další devastující požáry

X
Ostatní Sociální sítě

Kdo má nejvíce sledujících na síti X?