Na Sibiři byla objevena nejstarší pevnost na světě
Nejstarší pevnost byla objevena Sibiři, měla být postavena již před osmi tisíci lety.
Nejstarší pevnost byla objevena Sibiři, měla být postavena již před osmi tisíci lety.
Úzké pouto mezi lidmi a dingy existuje déle, než se předpokládalo. Ukázal to průzkum v archeologickém nalezišti Curracurrang jižně od Sydney. Radiokarbonové datování kostí psů dingo potvrdilo, že zvířata se pohřbívala spolu s lidmi již před 2 000 lety.
V Německu objevili archeologové při výkopových pracích ve městě Freising nedaleko Mnichova staré kosterní ostatky s náhradou ruky se čtyřmi železnými prsty. Vědci odhadují staří kostry dospělého muže s amputovanou částí dlaně až na šest set let.
Chebští archeologové se dotýkají nedávné historie. Odhalují základy synagogy v Mariánských Lázních, kterou ve třicátých letech vypálili nacisté.
Polští archeologové nalezli hrob se ženou a dítětem ze 17. století, jejichž těla byla spoutána. Zřejmě pro podezření z upírství.
U řeckého ostrova Salamis bylo nalezeno zatopené starověké městečko.
Unikátního objevu se dočkali archeologové v Egyptě. Po letech pátrání našli tisíce let staré pohřebiště plné vzácných a velmi zachovalých artefaktů.
Skotští archeologové objevili na souostroví Orkneje téměř zapomenutou vzácnou neolitickou hrobku. V monumentální stavbě hrobky vědci našli i přes její poničení několik kosterních pozůstatků, keramiku a kamenné nástroje.
Záhadné zlaté slitky by mohly pomoci odhalit tajemství starobylé skandinávské společnosti.
Hned několik skladišť našli archeologové uvnitř jedné z egyptských pyramid v oblasti Abú Sir v Gíze. Místnosti byly do teď skryté a o jejich existenci neměl nikdo ani tušení.