Němci sevřeli republiku do kleští. Háchu na Pražském hradě už vítal Hitler
Přesně před 85 lety došlo k okamžiku, kdy vůdce Německa vítal na Pražské hradě českého prezidenta. Symbolicky tak začala okupace, která trvala přes šest let.
Přesně před 85 lety došlo k okamžiku, kdy vůdce Německa vítal na Pražské hradě českého prezidenta. Symbolicky tak začala okupace, která trvala přes šest let.
Před 85 lety odjížděl Emil Hácha do Berlína jako československý prezident. Za jedonou noc ale přišel o všechno. O svůj titul i svou republiku.
Transparenty s hesly Refugees Welcome měli nad hlavami demonstranti, kteří o uplynulém víkendu vyrazili do německých ulic. Vadí jim politika pravicové strany AfD, kterou přirovnávají k nacistické NSDAP.
Děti země uspěly se stížnostmi ohledně obchvatu brněnské části Žebětín. Ten se letos stavět nezačne.
Otec izraelského premiéra Benjamina Netanjahua musel před Adolfem Hitlerem uprchnout ze svého rodného Polska. Jeho syna dnes k Hitlerovi přirovnává turecký prezident.
Ve věku 100 let zemřel někdejší americký ministr zahraničí a jeden z nejvlivnějších politiků druhé poloviny dvacátého století Henry Kissinger. Okolnosti úmrtí zatím nejsou známy.
S výsledkem první světové války se nikdy nesmířil jeden z jejich aktivních účastníků, Adolf Hitler. Ještě větší válečnou hrůzou chtěl potupu Německa smazat.
Přesně před 85 lety padlo nařízení o pravostranném provozu na československých silnicích. Řidiči i vláda jej ale stále odkládali. Když se pak českou zemí projel Adolf Hitler, vpravo se začalo jezdit hned druhého dne.
Křišťálová noc, progrom proti Židům v roce 1938, měl za důsledek konečné řešení židovské otázky a holocaust. Antisemitské nálady lomcují ale i dnešním Německem.
Od Pivního puče, události, kdy o sobě dal poprvé výrazněji vědět Adolf Hitler, uplynulo dnes přesně sto let. I když se převrat nepovedl, odstartoval Hitlerovu cestu k moci.