Padesátá léta jsou tématem nové rozsáhlé výstavy Národního muzea
Od 21. června můžete v Národním muzeu zavítat na výstavu Padesátá léta, která mapuje jedno nejtemnějších období našich moderních dějin.
Od 21. června můžete v Národním muzeu zavítat na výstavu Padesátá léta, která mapuje jedno nejtemnějších období našich moderních dějin.
Nechat se vtáhnout do hlubin pravěku můžou zájemci v brněnském pavilonu Athropos. Právě je tam totiž k vidění výstava díla slavného malíře minulého století Zdeňka Buriana.
Na čtvrtém závodu rallyového mistrovství Evropy se takřka opakoval scénář z předchozího klání v Polsku.
Největší výstava tvorby Hanse Rudolfa Gigera, jaká se kdy odehrála ve střední Evropě, je právě k vidění v Zámecké jízdárně v Hluboké nad Vltavou. V Česku tvorbu největšího vizionáře mezi umělci 20. století uvidí lidé teprve podruhé.
Ve věku 89 let zemřel americký spisovatel Cormac McCarthy.
Karlovarský filmový festival oznámil další slavné hosty. Do Varů přijede Obi-Wan i herečka Alicia Vikander.
Muzeum má přes 250 exponátů, k vidění jsou třeba ledvinové kameny, pravé neštovice, nádory mozku, záněty, vrozené vady nebo sto let staré tetování. Zájemci si prohlédnou také laboratoř a pitevnu.
Podle ČSÚ přišly kulturní subjekty během pandemie o čtyři miliardy korun.
Výstava Velké knihy hudby je otevřena do začátku července. Návštěvníci se mohou těšit na vzácné hudební rukopisy předbělohorských literátských bratrstev.
Český rozhlas ve spolupráci s Národním technickým muzeem uspořádal výstavu Sto let je jen začátek. Návštěvníci na ni mohou zavítat od konce roku.