Vinícius vystřílel Realu superpohár

Finále španělského superpoháru ovládli fotbalisté Realu Madrid, kteří díky hattricku Viníciuse zvítězili hladce 4:1 nad Barcelonou.

Luka Modrić třímá španělský superpohár

• Luka Modrić třímá španělský superpohár

Stejně jako semifinálová utkání španělského superpoháru se i jeho finále mezi Realem Madrid a Barcelonou letos odehrálo v hlavním městě Saúdské Arábie Rijádu. Konkrétně na stadionu klubu Al Nassr, ve kterém působí bývalá hvězda madridského celku Cristiano Ronaldo.

Slavné El Clásico tentokrát rozhodl Ronaldův nástupce hrající za bílý balet s číslovkou sedm na zádech. Třiadvacetiletý brazilský šikula Vinícius Júnior penaltou ve 39. minutě završil hattrick, proti čemuž jediný gól Lewandovského na druhé straně nemohl stačit. Zvlášť, když po změně stran Rodrygo zvyšoval už na 4:1. Když pak Araujo v 71. minutě vyfasoval druhou žlutou kartu a Baracelona šla do deseti, bylo utkání definitivně rozhodnuté.

„Chtěli jsme vyhrát, dobře jsme začali a využili jsme vysoké vedení na začátku. Vinicius byl v mimořádné formě a od toho se odvíjela další hra. Barcelona kontrolovala míč a snažila se hledat příležitosti. Bylo pro nás těžké získat míč zpět. Až do stavu 4:1 byla hra otevřená. Nebyl to snadný zápas,“ hodnotil finále trenér Realu Carlo Ancelotii.

Real Madrid ovládl i druhé El Clásico sezony a po třinácté získal španělský Superpohár.

Real Madrid - FC Barcelona 4:1 (3:1)

Branky: 7. Vinícius Júnior, 10. Vinícius Júnior, 39. Vinícius Júnior (pen.), 64. Rodrygo – 33. Lewandowski

Autor: Ota Černý