čtvrtek 2. května 2024

Sparta skolila Liberec i s překopanou základní sestavou

Fotbalisté pražské Sparty porazili v rámci 21. kola Fortuna ligy Liberec 2:1. Všechny góly padly po přestávce.

Ladislav Krejčí se znovu pokoušel zakončit nůžkami.

Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

• Ladislav Krejčí se znovu pokoušel zakončit nůžkami.
  • Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Po náročném čtvrtečním utkání v rámci Evropské ligy čekal fotbalisty Sparty nelehký soupeř také na domácí půdě. V rámci druhého jarního kola Fortuna ligy zavítal na hřiště úřadujícího mistra ambiciózní Liberec.

Trenér Sparty Brian Priske ponechal v základní sestavě oproti zápasu v Istanbulu jen brankáře Vindahla a Krejčího s Birmančevičem, kteří nemohou nastoupit do čtvrteční odvety. A byl to právě Birmančevič, kdo už v první minutě jako vypálil směrem na bránu soupeře.

Svou převahu v první půli domácí nedokázali přetavit v gól, o což se velkou měrou zasloužil gólman Bačkovský v bráně hostů. Po přestávce ale Letenští na svého odchovance nakonec vyzráli. Nejprve ho překonal tečovanou ranou Haraslín a o chvíli později Olatunji nedbal zhoršené viditelnosti způsobené pyrotechnikou, obešel Pebsla a zvýšil na 2:0.

Naději na body vykřesal pro hosty Filip Horský, hráč Slavie hostující v Liberci, který v 68. minutě v pádu zakončil do odryté Vindahlovi brány. Nicméně zkušení Sparťané si těsnou výhru pohlídali a s ní i vedení v tabulce o pět bodů před Slavií.

AC Sparta Praha - FC Slovan Liberec 2:1 (0:0)

Branky: 47. Haraslín (Olatunji), 49. Olatunji (Birmančević) – 68. Horský (Kok)

Držení míče: 64 % : 36 %.

Střely na branku: 9:6. Střely mimo: 7:5.

Autor: Ota Černý