pondělí 29. dubna 2024

Sparta dobyla Slovácko dvěma góly po poločase

Fotbalisté pražské Sparty vyhráli v rámci 22. kola Fortuna ligy na hřišti Slovácka a před ligovým derby se Slávií si držejí čtyřbodový náskok.

Lukáš Haraslín pečetí výhru Sparty na Slovácku.

• Lukáš Haraslín pečetí výhru Sparty na Slovácku.

Sparťané dokázali tři dny po náročném utkání Evropské ligy proti Galatasaray zvítězit i v domácí lize. V rámci třetího jarního kola Fortuna ligy se svěřenci Briana Priskeho představili na hřišti Slovácka, kde ještě po prvním poločase hráli nerozhodně 1:1.

Po poločasové přestávce ovšem Pražané recept na urputnou obranu domácích přeci jen našli. Nejprve jim po krásné přihrávce Karabce vrátil vedení Veljko Birmančevič. Vítězství v 76. minutě pečetil střídající Haraslín. Ten ve vápně předvedl na české poměry málo vídané individuální kvality a propálil Heču v bráně Slovácka.

Sparta si tak připsala další tři body a před ligovým derby se Slávií na ni má na čele tabulky stále čtyřbodový náskok.

„První půle pro nás byla složitá, Slovácko hrálo jednoduchý fotbal, nakopávané balóny a občas se nám to nedařilo zachytit. Ve druhé půli jsme se s tím popasovali lépe,“ hodnotil utkání pro klubový web střelec první branky Martin Vitík.

1. FC Slovácko - AC Sparta Praha 3:1 (1:1)

Branky: 21. P. Juroška (Cicilia) – 11. Vitík (Birmančević), 56. Birmančević (Karabec), 76. Haraslín (Ryneš)

Držení míče: 49 % : 51 %

Střely na branku: 4:7 Střely mimo: 6:3