pondělí 20. května 2024

Sparta díky skvělému Kovářovi zahájila sérii s Třincem výhrou

První semifinálové utkání mezi hokejisty pražské Sparty a mistrovským Třincem ovládli jednoznačně domácí. I díky brankáři Kovářovi zvítězila Sparta 3:0.

Jakub Kovář se blýskl jistým výkonem.

• Jakub Kovář se blýskl jistým výkonem.

V playoff Tipsport extraligy ledního hokeje už bojuje jen čtveřice týmů. Svou semifinálovou sérii v úterý rozehrála také Sparta s obhájcem titulu ze Třince.

Více než 13 tisíc diváků v pražské O2 Areně mohlo sledovat skvělý výkon domácích korunovaný čistým kontem Jakuba Kováře. Už v první třetině byla Sparta lepším týmem, ale žádnou z šancí nedokázala proměnit.

Ve druhém dějství poslal výstavní trefou svůj tým do vedení Sparťanský kapitán Michal Řepík. Odpovědět mohl třinecký Kundrátek, ale Kovář jeho pokus z bezprostřední blízkosti dokázal vykrýt betonem.

Do třetí třetiny vstoupili lépe hosté, ale Cienciala trefil jen tyč a Nestrašilův pokus znovu skončil na Kovářovi. Zlom utkání přišel, když Nestrašil chyboval v přesilové hře a Miroslav Forman chladnokrevnou kličkou do bekhendu překonal Mazance.

Tečku za vítězným utkáním napsal Ondřej Najman, který při třinecké hře bez brankáře nasměroval puk do prázdné sítě.

„Jsme samozřejmě rádi. Čekali jsme silného soupeře, který sice hrál dlouhou sérii, ale pět dní bylo volno. Člověk zůstane v tom rytmu. Ale byl to v každém případě zápas dvou silných mančaftů, vynikají gólmani a vynikající atmosféra. Jsme rádi, že jsme utrhli první bod a zítra se jede dál,“ komentoval trenér Sparťanů Pavel Gross.

„Musíme jít do druhého zápasu s pokorou, protože jsou nevyzpytatelní. Mají šikovné hráče. Musíme být stejně trpěliví, nenechat se vylučovat a nedávat jim přesilovky, kde ožívají,“ řekl v rozhovoru pro klubový web kapitán Sparty Michal Řepík.

Druhé utkání série je na programu už ve středu 3. dubna od 18:00 v přímém přenosu ČT Sport.

HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 25. Řepík (Irving, Němeček), 43. Forman, 59. O. Najman. R

Vyloučení: 1:3. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 13548. Střely na branku: 32:25. Stav série: 1:0.