Slavný sjezd vyhrál obr-outsider

Zabystřan si ve Val Gardeně nevídaně vylepšil maximum.

„Velbloudář“ Bryce Bennett.

• „Velbloudář“ Bryce Bennett.

Po sérii odložených závodů se rozjela rychlostní část světového poháru alpských lyžařů. Sjezd na slavných Velbloudích hrbech v italské Val Gardeně byl sice zkrácený, ale jinak mu nescházelo absolutně nic.

S číslem 6 se díky skvělému výkonu dostal do vedení nejlepší lyžař současnosti, Švýcar Odermatt. Ve sjezdu je mistrem světa, ale závod světového poháru v něm tento specialista na obří slalom ještě nevyhrál.

S číslem 10 ho o dvě setiny vteřiny překonal Nor Kilde, což Odermatt ustál s úsměvem, ale rozladění neskryl.

S číslem 25 se na průběžné třetí místo zařadil Francouz Allegre, který jel svůj 92. závod světového poháru, ale na stupních vítězů ještě nikdy nebyl. Jinak se skoro padesát minut nic důležitého nedělo. Kilde už začínal slavit.

S číslem 34 všechny šokoval dvoumetrový Američan Bennett. Ten byl na „bedně“ dosud jen jednou, když předloni zvítězil právě ve Val Gardeně. Teď svůj husarský kousek zopakoval! Vyhrál o tři setiny.

S číslem 63 jel jako předposlední Jan Zabystřan a předvedl podobně neuvěřitelný výkon. Skončil dvacátý, čímž o více než třicet míst překonal svoje sjezdařské maximum ve světovém poháru.

Autor: Jakub Holý
Zdroj: fis-ski.com