pondělí 20. května 2024

Plzeň na Maltě nedopustila překvapení a v EKL postupuje

Fotbalisté Viktorie Plzeň zvítězili ve druhém utkání 3. předkola Evropské konferenční ligy. Maltskou Gziru porazili 0:2.

Viktoria Plzeň s přehledem vyřadila Gziru

Zdroj: fcviktoria.cz

• Viktoria Plzeň s přehledem vyřadila Gziru
  • Zdroj: fcviktoria.cz

První duel mezi Plzní a maltským týmem Gzira United ovládli minulý týden Západočeši 4:0. V odvetě by se tedy z pohledu Gziru musel stát zázrak, aby mohla pomýšlet na postup.

Jenže první minuty utkání ukázaly, že Plzeň i bez absentujících hráčů žádné překvapení nedopustí.

Už v 17. minutě sahal po vedení Traoré, ale jeho střela byl zblokována na roh. Ostrované se k první šanci dostali až ve 29. minutě, ale Romero z úhlu Jedličkovu bránu minul.

Góly nakonec přinesl až druhý poločas, ve kterém hned zkraje otevřel skóre skvěle hrající Ibrahim Traoré. Následovalo několik dobrých pokusů českého týmu, ale v síti skončila až pumelice Adama Vlkanovy z hranice vápna v 70. minutě hry.

Další branky zápas nepřinesl, Plzeň tak po kontrolovaném výkonu odletěla z Malty s dvougólovou výhrou a v součtu porazila Gziru 6:0.

Ve finálovém předkole Evropské konferenční ligy narazí svěřenci Miroslava Koubka na FC Tobol (Kazachstán) nebo Derry City (Severní Irsko).