čtvrtek 18. července 2024

Studenti by v eurovolbách volili STAN a Piráty. Fandí také Motoristům

Průzkum ukázal, že u studentů v případě voleb do Evropského parlamentu vedou STAN, Piráti a koalice Přísahy s Motoristy. SPOLU skončilo až čtvrté.

U studentů vítězí ve volbách do europarlamentu vítězí STAN s Danuší Nerudovou.

U studentů vítězí ve volbách do europarlamentu vítězí STAN s Danuší Nerudovou.
Zdroj: Facebook Danuše Nerudová

  • U studentů vítězí ve volbách do europarlamentu vítězí STAN s Danuší Nerudovou.
  • Zdroj: Facebook Danuše Nerudová

Pokud by se volby do europarlamentu konaly nyní, tak by mezi studenty středních a vysokých škol zvítězilo hnutí STAN s lídryní Danuší Nerudovou. Volilo by jej 25 procent studentů. Druhé místo by obsadili Piráti s 16,6 procenty a třetí koalice Motoristů s Přísahou, kterou vede Filip Turek. Motoristé by získali od studentů 13 procent. Vládní koalici SPOLU by volilo pouze 11,4 procenta mladých.

Pětiprocentní hranici by překonali ještě Zelení s 5,2 procenty. Opoziční hnutí ANO a SPD by u studentů propady. ANO by získalo jen 4,3 procenta hlasů a SPD pouze 1,2 procenta. Průzkum mezi 1 726 studenty provedla společnost GTS Alive, vydávající průkazy ISIC.

Téměř 80 procent studentů si myslí, že 20 let členství v EU České republice prospělo. Čtvrtina studentů je pro co nejrychlejší přijetí eura, 37,3 procent je pro přijetí, ale zároveň uvádí, že s tím Česko nemusí spěchat. Proti je necelá třetina a pět procent názor nevyjádřilo.

K volbám do Evropského parlamentu se chystá 66,6 procent studentů, avšak 15 procent si není jistých, koho podpoří. Rovných deset procent studentů k volbám jít nechce z důvodu nedostatku informací o evropské politice.

Autor: Šimon Mitro

Související

profimedia-0890602556
Zahraniční

Změna se nekoná. Evropskou komisi povede dalších pět let Ursula von der Leyen

Armáda ČR
Domácí

Češi nejvíce věří armádě a policii. Prezident Petr Pavel je až za nimi

koncert mobil
Ostatní Technologie

Téměř polovina Čechů půjčuje svůj mobil na koncertech cizím lidem

profimedia-0890007206
Zahraniční

Předsedkyní europarlamentu je opět Metsola