Jihočeši vyhráli a odvrátili konec sezony

České Budějovice vyhrály nad Třincem 4:1 a snížily stav série na 1:3.

Českobudějovická střídačka

• Českobudějovická střídačka

České Budějovice využily v 5. minutě přesilovou hru, když Jáchym Kondelík dorazil puk za Mazancova záda. Domácí fanoušci se z vedení radovali pouhých šestnáct vteřin. Brankář Hrachovina nebyl koncentrovaný a toho využil Richard Nedomlel. Třicetiletý obránce nahodil na branku kotouč a Hrachovina ho propustil přes svoji lapačku. O dvě minuty později se skóre opět měnilo. Domácí Matěj Toman ranou na vzdálenější tyč poslal Motor opět do vedení, 2:1.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji Oceláři. Gól ale v této části hry nepadl a do kabin šli domácí stále s jednogólovým vedením. Budějovice navýšily vedení v 55. minutě. Pět minut před koncem využil zaváhání v rozehrávce Adam Kubík a nálada v Budvar aréně byla rázem plná euforie. Oceláři v závěru zápasu zkusili štěstí při hře bez brankáře, ale při pokusu o skórování paradoxně inkasovali. Motor vyhrál nad Třincem 4:1 a snížil stav série na 1:3.

BANES MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE – HC OCELÁŘI TŘINEC 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 5. Kondelík (Štencel, Pech), 7. Toman (Koláček, Vopelka), 55. Kubík, 59. Ordoš (Přikryl, Simon) – 5. Nedomlel (Cienciala, Daňo)