čtvrtek 16. května 2024

Fotbalisté Teplic v dohrávce porazili Olomouc

V poslední ze zimních dohrávek Teplice vyhráli 2:0 nad Olomoucí, která na jaře ještě neskórovala.

Michal Bílek vstřelil vítěznou branku.

• Michal Bílek vstřelil vítěznou branku.

Teplice v dohrávce 18. kola Fortuna ligy přivítali Olomouc, utkání bylo na podzim odloženo kvůli nevyhovujícímu terénu.

Na úvod vystrašil hosty devatenáctiletý obránce Ondřej Kričfaluši, jeho dělovku ale zastavilo břevno. O chvíli později se nicméně domácí fanoušci už radovat mohli. To když se ve 21. minutě Michal Bílek dostal k dorážce zablokované střely a z úhlu propálil Stoppena v bráně hostů. Ve zbytku prvního poločasu se Olomouc hnala za vyrovnáním, ale teplický gólman Ludha svůj tým podržel.

Ve druhém dějství mohl náskok domácích zvýšit Beránek, ale ve stoprocentní šanci přestřelil bránu. Mrzet ho to ovšem nemuselo, protože dvacet minut před koncem utkání vyfasoval Vít Beneš červenou kartu a oslabená Olomouc neměla sílu vývoj utkání zvrátit.

Tečku za duelem napsal Mohamed Yasser, který levačkou obstřelil Stoppena a pečetil výhru Teplic 2:0. Poražená Olomouc vyšla potřetí v řadě střelecky na prázdno a na jaře ještě neskórovala.

FK Teplice - SK Sigma Olomouc 2:0 (1:0)

Branky: 22. Bílek, 88. Jásir (Chaloupek)

Držení míče: 59 % : 41 %.

Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 7:5.